Propozycja promu Dominice- Boszkowo: list do Radnych Gminy

Dzień dobry, 
Przypomnę sprawę kanałów- chciałbym by można było je wykorzystać. 
Po wizycie w Niemczech i zapoznaniu się z ofertą promów na jeziorze Wannsee (kursują cały rok, co godzinę, do stacji kolei), proponuję to samo wokół Dominic.  Dodaję załączniki.

Pozdrawiam,
Adam

pt., 11 wrz 2020 o 10:50 Adam Fularz <Adam wieczorna.pl> napisał(a):
dziękuję, 
Pytanie:
czy GOSiR wystąpi do PGW z propozycją jaką przesłałem? Redakcja nie ma interesu prawnego, jest to sprawa gminy, redakcja może najwyżej napisać że gmina się stara w PGW Wody Polskie. Inne gminy przygotowały listę działek czy gruntów celem poprawy jakości czy szerokości kanałów. 
Pozdrawiam


pt., 11 wrz 2020 o 09:15 Arkadiusz Szymczak   napisał(a):

Szanowny Panie,

dziękuję za zainteresowanie tematem i Pana spostrzeżenia. Pragnę jednakże poinformować, iż zarządcą kanałów i jezior zlokalizowanych na terenie gminy Włoszakowice jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie i to w ich gestii jest utrzymanie i modernizacja cieków i akwenów.

Z poważaniem
Arkadiusz Szymczak
kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. K. Kurpińskiego 29, 64-140 Włoszakowice
 (..)
www: www.gosir.wloszakowice.pl
Propozycja planu remontu kanałów żeglugowych w Przemęckim Parku Krajobrazowym oraz powiązania w jeden kompleks z jeziorami na terenie gm. Wijewo, Przemęt, Włoszakowice

List do radnych gmin Wijewo, Przemęt, Włoszakowice

Szanowni Państwo,
Będąc przez weekend na Mazurach, nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Połączenie jezior kanałami w jeden akwen tak rozwinęło turystykę, że kanały są zakorkowane jachtami, łodziami, statkami, płynie się w rzędzie statków. Ten sam rodzaj inwestycji proponuję sfinansować z funduszy PGW Wody Polskie i środków UE w okolicach gm. Wijewo, Przemęt, Włoszakowice..

Sądzę że istnieje potencjał dla stworzenia w zachodniej Wielkopolsce małej namiastki Mazur. 

Pytania redakcji:
Czy możliwe jest połączenie poprzez rozbudowę obecnych kajakowych, zarośniętych i zamulonych połączeń wodnych i zastąpienia ich kanałem nieznacznie tylko poszerzonym i pogłębionym dla jachtów i żaglówek dla jezior:

Sieć kanałów i dróg wodnych Pojezierza Przemęckiego

SIEĆ A:

Kanał Przemęcki
Jezioro Przemęckie Duże
jezioro Radomierskie
Jezioro Olejnickie
Jezioro Górskie
Jezioro Osłonińskie
Jezioro Wieleńskie
Jezioro Trzytoniowe
kanał
Jezioro Breńskie
kanał
Jezioro Białe
Jezioro Miałkie
kanał Jezioro Linciusz
kanał Jezioro Brzeźnie
kanał 
Jezioro Zapowiednik

SIEĆ B:

Kanał Błotnicki
Jezioro Boszkowskie
kanał
Jezioro Buckie
kanał
Jezioro Dominickie
kanał 
Jezioro Krzewce

Po wizycie na Mazurach w ten weekend podnoszę temat korzyści wypływających dla rozwoju turystyki poprzez wzajemne połączenie siecią kanałów żeglugowych dla jachtów i żaglówek- obecnych akwenów w gminach Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Jak wynika z mapy, akweny te są obecnie już połączone, ale nie wiadomo, czy droga wodna jest należycie oznakowana, należycie utrzymana, pogłębiona i czy jest przejezdna dla jachtów. Wiele jezior nie jest dobrze połączonych mimo że wymaga to kanałów o głębokości nieznacznie tylko większej niż obecnie by znacznie rozbudować potencjał dla turystyki wodnej w regionie Parku Krajobrazowego. 

Proszę o odniesienie się do propozycji niewielkich inwestycji. Akweny w większości już obecnie są połączone, w propozycji idzie mi o takie rozbudowanie ich połączeń, by wytworzyć potencjał dla turystyki wodnej w rodzaju tego spotykanego na Mazurach. Nie będzie to możliwe bez połączenia jezior siecią niewielkich, płytkich i wąskich kanałów. 

Pozdrawiam

Adam Fularz
ekonomista
ul. Dolina Zielona 24a, 65-154 Ziel. Góra
-- 

Komentarze