Do Prokuratury Rejonowej Szamotuły: przerwanie korytarza kolei w Pniewach

Do Prokuratury Rejonowej Szamotuły

Szanowni Państwo. 
Zarzucam że naruszone zostały przepisy prawa o odpowiedzialności majątkowej za blędy urzędnicze. Proszę o sprawdzenie zachowania Radnych Miasta Pniewy i Burmistrza miasta Pniewy w zakresie usiłowania likwidacji linii kolejowej celem uniemożliwienia podróży transportem zbiorowym.  Osoby te usiłują lub zniszczyły środowisko naturalne poprzez próbę uniemożliwienia podróży transportem zbiorowym tj koleją regionalną.  Należy je w mojej ocenie odsunąć i złożyć z urzędu. 

Wzywam Sąd za pośrednictwem PR do podjęcia decyzji o wygaszeniu mandatów Radnych Miasta i Gminy oraz mandatu Burmistrza Miasta.  Naruszyli oni przepisy celowo niszcząc linię kolejową. Rozpisanoby nowe wybory.  Radnych Miasta i Burmistrza pozbawionoby praw reelekcji poprzez okresowy zakaz pełnienia funkcji. 

Pozdrawiam Adam Fularz
Redakcja www.poznańska.pl

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Adam Fularz <Adam.Fularz na s. wieczorna.pl>
Data: sobota, 15 lutego 2020
Temat: Ponowne pytanie o przerwanie korytarza kolei w Pniewach
Do: urzad na s. pniewy.wlkp.pl




Subject: Ponowne pytanie o przerwanie korytarza kolei w Pniewach
To: <urzad ns s. pniewy.wlkp.pl>


Do UM

Z jakiego powodu UM w Pniewach podjął decyzję o likwidacji pasa terenu po linii kolejowej z Gorzowa do Poznania? Wytłumaczenie burmistrza sugeruje że to on spisał plan naprawy tej linii kolejowej na straty bo to on przeciął korytarz po linii kolejowej pod drogę. 

Czy UM w Pniewach planuje wynagrodzenie poniesionych szkód innym samorządom na trasie tej linii kolejowej czyli także miastom i gminom woj. Lubuskiego? Czy UM jest pewien swoich racji w sporze, i czy redakcja może poprosić właściwy w sprawie sąd administracyjny o skontrolowanie tej sytuacji? Szereg mieszkańców pozbawiono możliwości dojazdu koleją jaka miała być odbudowana.

Pozdrawiam
Adam Fularz
Www.ziemiagorzowska.pl

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Adam
Data: poniedziałek, 23 września 2019
Temat: Pytanie o kolej w Pniewach
Do: Adam Fularz 


Polskie Koleje Państwowe nie zbyły (ani odpłatnie, ani nieodpłatnie) na rzecz gminy Pniewy żadnej nieruchomości – mówi Michał Stilger. - W 2017 roku PKP S.A. w trybie art. 12 ustawy z 10 kwietnia 2003 roku o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w
zakresie dróg krajowych została wywłaszczona, czyli pozbawiona z mocy prawa użytkowania wieczystego na rzecz gminy Pniewy do pięciu działek o łącznej powierzchni ponad 1,7 ha. W ramach wywłaszczenia PKP S.A. otrzymała odszkodowania w wysokości ok. 300 tys. zł –

tłumaczy.
Finalnie jednak efekt jest dokładnie taki sam – została przerwana ciągłość linii kolejowej nr 363, co prawdopodobnie niweczy marzenia o jej rewitalizacji. Czy PKP nie ma narzędzi, by się przed takimi działaniami bronić?


Jarosław Przewoźny, burmistrz gminy Pniewy twierdzi natomiast, że gminna inwestycja wcale nie niweczy planów odbudowy linii kolejowej nr 363, mimo iż wchodzi w ciąg tej linii.
- Gmina Pniewy nikogo nie oszukała i nadal chce, by ta linia została odbudowana. Jeśli samorząd wojewódzki będzie w stanie wydać kilkaset milionów złotych na odbudowę tej linii, to gmina Pniewy będzie w stanie dołożyć pieniędzy do tego, by tak zmienić naszą inwestycję, żeby nie było kolizji z linią kolejowa. Są takie możliwości techniczne i technologiczne.

Zresztą przebieg tej linii w niektórych miejscach i tak przy ewentualnej rewitalizacji będzie musiał być zmieniony, bo są już rozsprzedane działki. Zbiornik retencyjny i ulica Polna w Pniewach to inwestycje ważne dla naszych mieszkańców. PKP legalnie sprzedało nam działki, więc dla mnie to czytelny sygnał, że sama spółka nie traktuje odbudowy tej linii
poważnie. Inaczej by przecież gruntów nie sprzedawała – mówi burmistrz Pniew.



--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf



--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Komentarze