List dot. obsługi relacji Borek Wlkp.- Jarocin- Pleszew Miasto szynobusem

Do Stowarzyszenia Metropolia Poznań. 

Redakcja serwisu poznańska.pl otrzymała odpowiedź na pytania o techniczne możliwości wznowienia przewozów kolejowych ma linii do Borki Wlkp. 

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Albert Mikołajczyk <albert.mikolajczyk na serw. shortlines.pl>
Data: czwartek, 16 kwietnia 2020
Temat: Pytanie o obsługę relacji Borek Wlkp.- Jarocin- Pleszew Miasto szynobusem
Do: Adam Fularz <Adam.Fularz na serw. wieczorna.pl>


Dzień dobry.

Na wstępie pragnę nadmienić, że SKPL Cargo Sp. z o.o. jest obecnie jednym z 4 licencjonowanych pasażerskich przewoźników kolejowych w Wielkopolsce, ale jedynym mogącym świadczyć kompleksową usługę przewozów pasażerskich, towarowych, a także zapewniania obsługi trakcyjnej pociągów innych przewoźników przy wykorzystaniu własnego taboru kolejowego. Obecnie nasza spółka posiada w swoich zasobach szeroką ofertę autobusów szynowych i spalinowych zespołów trakcyjnych o różnej pojemności, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie jest w stanie zorganizować się w nowej lokalizacji i zacząć świadczenie przewozów w ramach usługi publicznej realizowanej na rzecz ustawowego organizatora przewozów. W tej sytuacji z uwagi na naszą Bazę Serwisową zlokalizowaną w Ostrowie Wielkopolskim naturalną wydawałaby się obsługa połączeń na linii kolejowej nr 14 w relacji co najmniej Ostrów Wielkopolski - Leszno - Głogów z możliwością zagęszczenia istniejącej oferty o ruch podmiejski w ramach aglomeracji Kalisz - Skalmierzyce - Ostrów Wlkp. - Krotoszyn i co najważniejsze przy wykorzystaniu wyłącznie własnego taboru kolejowego.

Odpowiadając na Pana pytanie dotyczące możliwości realizacji przewozów w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej na trasie Pleszew - Jarocin - Książ Wlkp. / Borek Wlkp. informuję, że bylibyśmy zainteresowani przystąpieniem do takiego projektu o ile będzie oczywiście takie zainteresowanie ze strony organizatorów projektu PKM.

Jeśli natomiast chodzi o kwestie techniczne związane z dodaniem nowych przystanków to o ile dodanie nowych punktów pośrednich i wybudowanie peronów przy istniejącym ciągu transportowych nie stanowi większego problemu, tak zakresu świadczonych usług w kierunku północno-wschodnim w ramach projektu Pleszewskiej Kolei Lokalnej możliwe będzie jedynie do ulicy Piaski z uwagi na ostatni fragment linii, który obecnie stanowi teren zamknięty bocznicy kolejowej GASPOL.

Podsumowując: oczywiście technicznie istnieje możliwość wykonania przewozów w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, a czas przejazdu zależy od parametrów technicznych linii kolejowej. Zatem z tym pytaniem należałoby udać się tak naprawdę do głównego zarządcy infrastruktury czyli PKP Polskich Linii Kolejowych.


Pozdrawiam serdecznie,
Albert Mikołajczyk

(...)
SKPL Cargo Sp. z o.o.
Zbiersk Cukrownia 54
PL 62-830 Zbiersk

www.shortlines.pl


wt., 14 kwi 2020 o 11:53 Adam Fularz <Adam.Fularz na serw. wieczorna.pl> napisał(a):
Pytanie redakcji:

do:
SKPL Cargo Sp. z o.o.

Szanowni Państwo,
W redakcji myślę nad rozwojem Poznańskiej Kolei Metropolitalnej na południu aglomeracji poznańskiej. Nie wiem, czy sensowne byłoby uruchomienie kolejnych dodatkowych linii PKM (Poznańskiej Kolei Metropolitalnej). Jako że Państwa firma już obsługuje połączenia do Pleszewa, mam kilka pytań: 

Mam pytanie o stację Pleszew Wschód, Czy jest możliwość wznowienia przewozów do tej stacji np,. tylko w szczycie przewozowym? Czy jest możliwość dodania przystanku pośredniego?

Mam pytanie o relację Borek Wlkp.- Jarocin- Pleszew-  Pleszew Wschód, Czy jest możliwość wykonywania takich przewozów technicznie np. na zlecenie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej? Jakie byłyby czasy przejazdu Państwa taborem? 

Pozdrawiam,
Adam Fularz 
Gazeta Poznańska.pl

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf



--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Komentarze